K poslechu

Vánoční čtení - 24.12. 2018

Na šťedrý den nám tentokrát posloužila mládež, která četla nejen texty z nového zákona o narození našeho Pána a Spasitele, ale také prorocké starozákoní oddíly, které na něj ukazují.
 

 

 

Regionální konference mládeže - Boží slovo 2000 let po Kristu  -  7.-10.5 2015

Ve dnech 7-10. května jsme uspořádali konferenci mládeže baptistických sborů ze střední oblasti ČR (tj. od Lovosic po Broumov včetně Prahy). Z některých bližších sborů se neobjevil nikdo, ale nahradilo je několik mladých z Kuřimi, Kroměříže, Brna a Suchdolu nad Odrou. Na konferenci se z našich sborů přihlásilo a večerní shromáždění pak navštívilo i několik bratří nemládežnického věku. Dopoledních seminářů a odpoledních aktivit se zúčastnilo (včetně místních) téměř čtyřicet mladých.

 

7.5 2015 - Br. kaz. Radek Kolařík (BJB - Křesťané Kuřim) - Písmo obhajuje samo sebe

8.5 2015 - Br. kaz. Zdeněk Karásek (Reformovaný babtistický sbor Výuka Bible Liberec) - Písmo a důsledky postoje k němu

9.5 2015 - Br. kaz. Petr Bača (BJB Jablonec) - Písmo usvědčuje a napravuje

10.5 2015 - Br. kaz. Lance Roberts (BJB - Křesťané Kroměříž) - Písmo učí a vychovává ve spravedlnosti

 

Tomáš Graumann - Dvakrát zachráněné dítě  -  5.4 2014

Dne 5. Dubna nás navštívil Tomáš Graumann s manželkou a posloužili svojí přednáškou Dvakrát zachráněné dítě. V ní se dozvídáme o osudu tohoto bratra, který byl jako jedno z židovských dětí záchráněn před nacistickým režimem tím, že dostal možnost odcestovat vlakem, který vypravil Nicholas Winton. Později se v Anglii setkal s evangeliem a přijal Pána Ježíše Krista a tak se zachránil i od věčné smrti. V přednášce se dozvídáme i o jeho pozdější službě a to především na Filipínách, kde působil se svojí manželkou jako misionář. Celou přednášku je možné si poslechnout níže.
 

Stáhnout zde