Stojí za přečtení

Neradostné rozjímaní nad radostným výročím

17.11.2017 20:00
    I když to tak protestanté často nevnímají, reformací lze považovat za jedno z nejvýznamnějších, ne-li nejvýznačnější probuzení v dějinách církve. O probuzení spíše uvažujeme v poněkud modernějších kontextech, počínaje od Prvního velkého probuzení v Americe přes Druhé velké probuzení v...

Ohlédnutí za týdnem modliteb za sjednocení křesťanů 2017.

15.12.2016 20:00
(Komentář k programu ekumenického týdne za jednotu křesťanů.)     Každý, kdo měl možnost seznámit se s programem na ekumenický týden modliteb (viz zde), tak jak nám ho připravila ERC a jak ho bez zaváhání přeposlal na naše sbory VV, musí zaujmout nějaký postoj. Buď jsme těmi,...

Kdy se narodil Ježíš?

12.12.2015 20:00
25.12., 6.1. nebo ve Svátek stánků?   Většina lidí řekne, že se narodil 25. prosince. Nicméně v Novém Zákoně nenajdete nic, co by toto datum potvrdilo jako den Ježíšova narození. První dvě století v prvotní církvi neexistovalo nic takového, jako oslava Ježíšova narození. Dohady (lépe...

David Wilkerson - Láska, bázeň a poslušnost

07.10.2012 20:22
Doporučujeme k přečtení toto kázání D. Wilkersona. Ačkoli je staré už dvacet let, je podle nás velmi aktuální do dnešní situace našich sborů. Protože se v nich podobně jako tehdy v USA káže spíše o lásce a toleranci, než o poslušnosti Božího slova a bázni před svatým Bohem. Jenže tyto témata, jak...

Proč nejsem rozhodný křesťan (a proč je to dobré)

28.02.2012 22:51
Rumunský pastor Josef Tson vysvětluje rozdíl mezi rozhodnutím se pro Boha a úplným odevzdáním se do Božích rukou.      Nejčastěji slyším Boha skrze studium a četbu Bible. Někdy přichází Jeho učení skrze kázání nebo slyšené slovo. Občas se...

Bible pro indonézský kmen

09.02.2012 12:09
      I když to není k přečtení, ale ke shlédnutí, chtěli bychom vám doporučit následující video, ve kterém můžeme vidět v praxi opravdovou radost z toho, že někdo má konečně Boží slovo ve svém rodném jazyce. Kmen Kimyal v Indonésii měl do r. 2010 přeložené jen...

br. kaz. Richard Novák - Naše přítomnost (1985)

08.01.2012 17:31
    Toto je zamyšlení br. Nováka, publikované v Jublilejním sborníku BJB v ČSSR 100 let života víry, vydaného k příležitosti stého výročí počátku baptistické práce na našem území. Stojí za to zamyslet se nad tím, co se od té doby v naší Jednotě změnilo, jestli ony výzvy došly...

Milujete Ježíše nebo svůj hřích?

22.12.2011 16:24
Základní otázka křesťanského života     Co byste řekli věřící ženě, která vyznává, že je věřící, ale není ochotná odpustit? Jak byste se zachovali vůči muži, který sice vyznává, že má problém s alkoholem, a lituje toho, ale týden co týden vyznává stejný hřích? Jak můžeme prokazovat...